ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Streda patrila predškolákom.

Rozlúčili sa s nami a my s nimi krásnym kolom básničiek a piesní.

Každý predškolák si odniesol darček na pamiatku.

Bude nám za nimi smutno, ale iba chvíľu, pretože sa postupne všetci stretnú v škole.

Držíme vám palce a prajeme úspešný štart do ďalšej

etapy života.

Nech sa vám vo veľkej škole darí! 

U nás je stále veselo!

Deti nezaskočil ani pán žonglér, Ivan.  Pre našich šikovníčkov pripravil zaujímavé hry, ktoré deti pobavili a pri niektorých sa aj poriadne zapotili. Ťažké? ľahké? Ak aj bolo niečo ťažšie, po chvíli tréningu už deti nemali žiadne problémy a hravo zvládali každú aktivitu. Ďakujeme a tešíme na nabudúce.   

SLADKÝ KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA

Posledné dni školského roka ubiehajú príliš rýchlo, ale my sme ešte stihli sladké osvieženie.

Tak ako po minulé roky sme s deťmi navštívili miestnu cukráreň, kde nás čakalo studené pokušenie.  

U niekoho jasná voľba, ale boli aj deti, ktoré  sa nevedeli rozhodnúť. 

Najradšej by si vybrali z každej.

Len kto by potom zjedol chutný obed?

Veď sa pozrite, ako nám zmrzlinka chutila....

Vystúpenie predškolákov na podujatí Deň obce

15.  6.  pani  učiteľky z tried  s predškolákmi  a  deti  z  tanečného krúžku  si  nacvičili  krátky  program,  s ktorým sa zapojili medzi účinkujúcich na Deň obce. Vytvorené pásmo  ľudových  i moderných tancov a piesní predviedli pred Obecným domom Orlovna. 

3. ročník plaveckého výcviku

Ani tento školský rok neukončíme inak ako plaveckým výcvikom. Prvé dva júnové týždne patrili našim šikovným žabičkám, teda  deťom  z  tried  Motýľov a  Včielok - predškolákom.  Vo Swim aréne v Senci sa  o  deti  postaral  tím pod  vedením  pána  plavčíka  Juraja  Jelenáka, za čo  im  patrí  veľká vďaka za profesionálny prístup a hlavne trpezlivosť.  Nezabúdame poďakovať aj pánom šoférom zo SAD Dunajská Streda, ktorí nás bezpečne previezli do Senca a späť do materskej školy. A teraz si už fotkami priblížime radosť a úžasnú atmosféru vo vode. Nech sa páči...

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE

Deti tu a deti tam, neviem, či ich porátam...

Takto to u nás na Deň detí vyzeralo,

v každej triede veselo,

všade sa skákalo,

súťažilo, čmáralo...

 

O TROCH GROŠOCH

MDD sme v našej materskej škole začali sláviť trocha skôr a to divadelným predstavením.

 Bolo interaktívne, poučné a zábavné.

Deťom sa veľmi páčilo. 

                                                                             Vystúpenie v DSS Golden Age                             v Pustých Úľanoch 

V máji máme viacero sviatkov, ale pre detičky je určite najkrajší sviatok "DEŇ MATIEK", ktorý berú naozaj zodpovedne. Každoročne sa pripravujú všetky triedy na "Besiedku pre mamičky" a nebolo tomu inak ani tento rok. Už v apríli deti nacvičujú program, učia sa rôzne pesničky, básničky, scénky, vyrábajú darčeky, ako poďakovanie a vyjadrenie vďaky a lásky k svojej mamičke.
V našej obci sme navštívili, s predškolákmi, DSS Golden Age a deti rozveselili "babičky" svojim vystúpením z besiedky. Myslíme, že ani jedno oko neostalo suché a babičky mali spríjemnený deň. Deti na oplátku dostali sladkú odmenu a odchádzali s úsmevom na tvári.

...ručičky sa spolu hrajú,

roboty sa neľakajú...

Témou tohto týždňa je Les - chránime prírodu.  30. 4. k nám po roku opäť zavítal pán Slezák. Predškolákom priniesol zopár svojich výrobkov z dreva a  krátku interaktívnu  prednášku o tvrdosti a stromovitých druhoch drevín. Všetci si  mohli, s pomocou a pod odborným dohľadom, vyskúšať prácu s pílkou, vŕtačkou, brúsnym papierom a malým kladivkom. Tentokrát deti vyrábali darček pre mamičky - drevený tulipán. Ako chlapci, tak aj dievčatá sa práce nezľakli a s chuťou sa vrhli na pílenie, šmirgľovanie aj pritĺkanie. Kvietok dozdobili nalepením motýlika. Pozorne počúvali dobre mierené rady pána Slezáka.  Deti sa z tulipánov veľmi tešili a pevne verím, že aj ich mamičky sa potešili. 

Ďakujeme pánovi Slezákovi, že prijal naše pozvanie.

Pre predškolákov vždy vymyslí a pripraví zaujímavú aktivitu a s veľkou trpezlivosťou sa deťom venuje.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Danka a Janka

Veľmi pekne ďakujeme Divadlu na Predmestí!

24. 4. prišli do našej materskej školy s predstavením Danka a Janka. 

Kto by nepoznal dve sestričky - dvojičky?

Aj medzi našimi deťmi máme dva páry dvojčiat.

Predstavenie bolo interaktívne, deti aj pani učiteľky sa výborne bavili.

Spievalo sa, tancovalo.

Za pútavé predstavenie si účinkujúci odniesli od nás darček v podobe kresieb. 

Tešíme sa nabudúce!

".....a kto tomu neverí, nech si pozrie veselé fotografie..."

22. 4. Deň Zeme

Tento veľký sviatok našej staručkej matky Zeme sme si s deťmi pripomenuli, budeme pripomínať a stále dookola opakovať, prečo je také dôležité sa o ňu starať:

-  recyklovať odpadky,

- kompostovať biologicky rozložiteľný  odpad,

- chrániť prírodu,

- chrániť včielky a užitočný hmyz,

- neplytvať vodou a potravinami.

ZVIERATÁ A ICH MLÁĎATÁ / GAZDOVSKÝ DVOR NÁŠ SEN

V pondelok 22. 4. určite ani jedno z detí nemalo problém vstať a ponáhľať sa do materskej školy. Témou týždňa boli zvieratá a ich mláďatá, tak sme sa na čerstvo narodené a vyliahnuté zvieratká išli pozrieť na Gazdovský dvor. Pani Kučerová nás po dvore povodila, všetko vysvetlila, dovolila deťom pohladiť aj kŕmiť kozičky, ovečky, zajačikov. Deti mohli vojsť do výbehu k malým kozliatkam, ktoré boli veľmi zvedavé, neposedné a veselo okolo nás poskakovali - presne ako naše deti. Nezabudli sme ani na kapríkov a hodili zopár granuliek. Dávali sme veľký pozor, aby sa niekto nevykúpal s nimi. K obedu sme sa vrátili s vyštípanými líčkami, ale s množstvom krásnych zážitkov. 

Ďakujeme Pani Kučerovej, že sa o nás pekne postarala.

Jarné práce

Teplé slniečko nás vyhnalo z tried von. Vyhrnuli sme si rukávy a vyčistili zarastené vyvýšené záhony, aby sme si do nich mohli vysadiť kvietky, chutnú zeleninku a nové bylinky. Išlo nám to pekne od ruky. Bolo vidieť, že deti pomáhajú s prácami aj svojim rodičom.

Dedko Tomáška Bednárika sa nám postaral o ovocné stromy a urobil im pekný jarný zostrih.

ĎAKUJEME!

Zápis do 1. ročníka

V dňoch 15. a 16. apríla navštívili predškoláci základnú školu druhýkrát. Išlo do tuhého! Deti sa popasovali s pracovným listom, recitovali a spievali, skladali a kreslili, počítali. Niekto tieto úlohy zvládol s úsmevom a niektorí sa popasovali s trémou a pri tom sa poriadne zapotili. Ale nevzdávali sa! Pani učiteľkám ukázali, že sú dosť šikovné, rozumné a zrelé zasadnúť od septembra vo veľkej škole. Veríme, že všetko hravo zvládnu. Budeme im držať palce!

PREDŠKOLÁCI

V ZÁKLADNEJ ŠKOLE

Zápis do prvej triedy je už predo dvermi. Preto sme sa išli pozrieť do tried našich kamarátov, šikovných prváčikov. Predškoláci si pre nich pripravili krásne záložky. Čakalo nás milé privítanie od pani učiteliek  Mgr. Renáty Bohunickej, Mgr. Miloty Vincovej a Bc. Jany Bachratej. "Áčkari" aj "béčkari" nám predviedli čo sa už naučili. Vysvetlili, ako to vo veľkej škole chodí. Predškoláci si mohli vyskúšať sedieť v školských laviciach, aká ťažká je školská taška. Krátko si vyskúšali ako to na takej vyučovacej hodine prebieha. Veru sa nám ťažko lúčilo!  Prváčikom prajeme, nech sa im aj naďalej darí. Určite sa od septembra s našimi predškolákmi budú stretávať na chodbách základnej školy.  Ďakujeme za prijatie a za darčeky, kamaráti!

Ako babka s dedkom spolu nažívali

Koncom februára sme medzi sebou privítali babku s dedkom. Neboli to hocijakí  starkí, ale rozprávkoví starkí! Ukázali deťom ako spolu vychádzať, pomáhať si, tolerovať a vážiť si jeden druhého. Deťom sa príbeh veľmi páčil. Pomohli deduškovi aj babičke pri jarných prácach v záhradke. Predviedli zručnosti, ktoré onedlho zužitkujú pri obnove svojich záhonov v materskej škole.

KARNEVAL

Tento rok sme karneval stihli len tak - tak. V pondelok, 12. 2., sa naša materská škola zmenila na rozprávkovú. Triedy boli plné princezien, bojovníkov, kozmonautov, hmyzu, pirátov, zvieratiek... Školou sa rozliehala hudba, veľký smiech a vrava. Skrátka, veselý karneval. No posúďte sami!

Ďakujeme rodičom za zaobstaranie krásnych masiek a občerstvenia.

Ďakujem patrí aj pani učiteľkám, ktoré spoločne s  deťmi pekne vyzdobili triedy.

Vianočná besiedka

Dňa 20. 12. 2023 sa v triede Mravčekov rozozvučal detský spev vianočných kolied a vianočnú náladu bolo cítiť v celej materskej škole. Všetky deti si spolu zaspievali, zarecitovali, viedli rozhovor ako prežívajú vianočné obdobie so svojimi najbližšími. Vo svojich triedach si pomaškrtili  na dobrotách, ktoré pomohli zabezpečiť šikovné mamičky a najviac sa tešili na príchod Ježiška a z nových hračiek, ktoré si našli pod vianočným stromčekom.

Pečenie medovníčkov

Ako každý rok, tak aj tento december sa niesol v prípravách na najkrajšie sviatky v roku VIANOCE. Detičky spolu s p. učiteľkami tradične piekli medovníčky: 

Vystúpenie v Domove seniorov Golden Age

Dnes (18. 12.) deti z tried Motýľov a Včielok potešili klientov Domova seniorov Golden Age.

Zazneli básne, piesne a deti tanečného krúžku veselo zatancovali.

Rozlúčili sme sa spoločne zaspievanou piesňou "Tichá noc".

Deti boli odmenené veľkým potleskom.


Vianočné trhy a Mikuláš 

Ani tento rok nebol výnimkou a pani učiteľky z materskej školy rozložili svoje výrobky na vianočných trhoch. A že ich bolo...! Šikovné rúčky našich detí a kreatívne pani učiteľky "vyčarovali" veľa krásnych darčekov a ozdôb. Nechýbali ani chutné koláčiky, na ktorých si pochutnali veľkí i malí. Prišiel medzi nás aj Mikuláš, anjelik a čertík, vlastne jedna čertica. Kto poslúchal, dostal sladkú odmenu.  Spoločne s deťmi potom rozsvietili vianočný stromček pri tržnici.

Predajom výrobkov sme vyzbierali 285,80 eur.

Ďakujeme!  

O využití finančných prostriedkov Vás budeme informovať.  

4. november 

Deň materských škôl na Slovensku

V piatok, 3. 11. bolo v našej materskej škole naozaj strašidelne!

Deň materských škôl na Slovensku sme oslávili Halloweenskou párty.

  Výzdoba školy, hrôzostrašné masky, občerstvenie a zábava boli na jednotku s hviezdičkou.

Všetci sme si deň parádne užili.

No posúďte sami!

Vychádzka na miestny cintorín a tichá spomienka na zosnulých

Po voľnom sviatočnom dni sme si zaspomínali na zosnulých v rannom kruhu.

Deti s pani učiteľkami si  porozprávali, ako pomáhali rodičom s úpravou hrobových miest,

spomínali a zapaľovali sviečky svojim blízkym.

Pred obedom sme sa vybrali na miestny cintorín.

K hlavnému krížu sme spoločne položili kytičku chryzantém a zapálili kahanček za všetky dušičky.

PONOŽKOVÝ OKTÓBER 

Veľké "ĎAKUJEME" patrí Vám, rodičia, pedagogickému aj nepedagogickému personálu. Sú to len ponožky, ale tie ponožky niekomu pomôžu v zimných mesiacoch prečkať chladné dni na ulici.. Spoločne sme vyzbierali 48 párov. 

O odovzdanie sa postarala pani učiteľka Petra Bacigálová.

Takto si my nažívame, veselo sa zabávame!

Veľkí a či maličkí, šikovné máme ručičky. Kto neverí, nech sa staví...! 


KOMPOSTÉR JURKO

Dňa 13. 11. 2023 sa deti zúčastnili predstavenia s názvom KOMPOSTÉR JURKO. Predstavenie bolo spojené s hravou praktickou inštruktážou o zakladaní a starostlivosti o kompost.  

JANKO HRAŠKO

"Júj, či mi pod zubami tie halušky škrípu!" - čože to za rozprávočka? Máte pravdu, chlapček ako hrášok prišiel medzi nás. Aby som nepredbiehala, začnem pekne od začiatku. Ujo, Pavol Dobšinský ;) nám porozprával, ako po svete chodil a rozprávočky zbieral. Jedna z nich, nezbedná rozprávka, sa mu zatúlala a deti mali uhádnuť, ktorá to je. Predstavenie bolo veľmi zaujímavé, interaktívne, poučné, všetky deti sa veľmi zabávali. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s divadlom Ratataj. 


OKTÓBER - mesiac úcty k starším

Teplá dlaň a sivé vlasy,

dobré srdce lásku hlási.

Vždy objatie, úsmev milý,

aj keď ubúdajú sily.


Dávame Vám našu lásku,

čo vyhladí každú vrásku.

My Vás stále v úcte máme,

vždy s láskou Vás objímame.

Tieto verše boli adresované našim babičkám a deduškom. 

Pani učiteľky s predškolákmi pripravili súbor piesní a básni, s ktorým 18. októbra vystúpili v kultúrnom dome Orlovna.

S programom deti navštívili aj klientov v jednom z nových Domovov seniorov Golden Age v našej obci. Pre oba domovy pani učiteľka s deťmi pripravila darčeky v podobe svietnikov.

"Cíťte sa dobre medzi nami!" 

...a nezabudli sme ani na našich starkých a spoločne s pani učiteľkami sme pre nich vyrobili darčeky.

ĎAKUJEME, ŽE VÁS MÁME!

Tabuľa sem, tabuľa tam!

Možno ste si už všimli a možno nie, už sú obe nové tabule namontované. Prvá - interaktívna tabuľa pribudla do triedy Včielok a druhá - "oznamová" pred hlavnú bránu materskej školy. Nájdete na nej všetky aktuálne a dôležité informácie. Tieto tabule boli financované z dotácie Nadácie HB Reavis n.o., ktorú vybavila mamička Pavlínky Grinajovej vo výške 800 eur, ďalšie dofinancovanie bolo z výnosu z Vianočných trhov 2022 vo výške 292,65 eur a z podujatia MDD od pána Štefana Kaču a Viliama Ščibrányiho vo výške 225 eur.  Chýbajúcich 52,35 eur bolo dofinancovaných z  príspevkov rodičov.


Za všetky príspevky pekne ďakujeme!

Výstava záhradkárov   

Dňa 25. 9. 2023 všetky deti z materskej školy navštívili miestny KD Orlovňa, kde sa konala Výstava  záhradkárov. Do výstavy sa zapojili aj naše detičky so svojimi výrobkami a prácami, prispeli sme aj s ozdobnými tekvičkami, ktoré sme vypestovali spolu s p. učiteľkami v našej školskej záhradke. Deti hlavne najmenšie spoznávali rôzne druhy zeleniny a ovocia a staršie detičky si utvrdzovali poznatky o nich. Všetkým sa výstava veľmi páčila a ako poďakovanie sme na záver organizátorom zaspievali pieseň "O zeleninke".

ĎAKUJEME!


Veľmi pekne ďakujeme rodičom aj priateľom materskej školy za poukázanie 2% z daní. 

Pripájam poďakovanie rodičom detí: Jakubka Grgáča, Milanka Ingeliho, Jožka Krajmera, Oliverka Mullera a Soničky Šidlovej za sponzorské príspevky.

Sladká odmena

Poslednou a určite sa nebudem mýliť, keď napíšem, že najobľúbenejšou akciou materskej školy je návšteva miestnej cukrárne. Tie maškrtné jazýčky! Deti si nevedeli vybrať z toľkých zmrzlín, ale nakoniec vždy zvíťazila tá najobľúbenejšia. Veľmi sme si pochutili!

Všetkým deťom prajeme príjemné prežitie letných prázdnin! 

ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Radujú sa predškoláci:

"Čoskoro z nás budú žiaci!"

Poskakuje šťastne Tóno:

"Školákom byť, to je ono!

Milá Janka, veru tak,

budeš žiačka a ja žiak!"

"Ty budeš žiak a ja žiačka,

tvoja skvelá spolužiačka."

Zdalo by sa, že posledný týždeň v materskej škole sa už nič zaujímavé neudeje, ale opak je pravdou. Bolo tam ako v úliku. Čakala nás ešte jedna milá povinnosť a to rozlúčka s našimi budúcimi prváčikmi.  Na školskom dvore sme sa spoločne rozlúčili pesničkami a básničkami. Deti si pre prváčikov pripravili malé darčeky na pamiatku. Niektoré mladšie deti boli z toho smutné, že im odchádzajú kamaráti alebo súrodenci. Nič to, veď budúci školáci na nich vo veľkej škole počkajú.

VEĽA ŠŤASTIA, BUDÚCI PRVÁCI!

ZBIERKA PRE DETI MATERSKEJ ŠKOLY NA OSLAVÁCH DŇA OBCE

Po MDD mala svoj sviatok aj naša obec, Pusté Úľany. Popri bohatom kultúrnom programe, na ktorom sa predstavili aj naši predškoláci, chutných maškrtách a občerstvení sa v stánku s gulášom konala zbierka pre Materskú školu v Pustých Úľanoch.

Veľká vďaka patrí pánovi Štefanovi Kačovi a Viliamovi Ščibrányimu, ktorí prišli so srdečným nápadom obdarovať našu materskú školu s výťažkom z predaja gulášu. Vďaka patrí aj tým, ktorí prispeli svojou čiastkou.

Vyzbieralo sa pekných 225 eur. Peniaze budú použité na zveľadenie exteriérových priestorov  materskej školy. Po realizácii doplníme obrázkami. 

Ď A K U J E M E !


Pomáhať a chrániť

V stredu 7. 6. zavítala do našej materskej školy "vyzbrojená" návšteva dobrou náladou z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sládkovičove. Deti sa dozvedeli, ako polícia postupuje pri cestnej kontrole, mali možnosť si pozrieť dreger na alkohol a terčík. Oboznámili sa s funkciou rôznych veľkostí obuškov aj paralyzérov a v akých situáciách sú policajti nútení ich použiť. Chlapcov najviac zaujímali zbrane a putá, nechýbali ani ochranné prvky akými sú:  ochranná helma so štítom, vesta, chrániče a rukavice. Deti so zatajeným dychom počúvali zaujímavý výklad a nechýbali ani výstražné zvukové znamenia policajného auta . Na záver si deti mohli podrobne prezrieť interiér auta. 

MDD v našej materskej škole

1. 6. bolo v materskej škole o čosi rušnejšie ako inokedy.  Všetky deti prišli výborne vyspinkané, v dobrej nálade, pretože ich čakal deň nabitý rôznymi športovými a zábavnými aktivitami, ktoré pre ne pripravili pani učiteľky. Rodičia sa postarali o občerstvenie a ešte aj slniečko sa na nás od skorého rána veselo usmievalo.  Deti sa pri hrách v triedach a na dvore poriadne vyšantili. Všetci súťažiaci vynaložili maximálne úsilie na zvládnutie úloh. Nikto neodišiel naprázdno. Diplom, medaila a sladká odmena bola pripravená pre každé z nich.  

Zábava, však, pokračovala aj na druhý deň. Deti prišla navštíviť naša rozprávková kamarátka Minnie. Všetky deti spoločne hľadali ukrytý poklad na školskom dvore. Po nájdení truhlice so sladkým pokladom pokračovala zábava v rytme disco hudby.