ĎAKUJEME!


Veľmi pekne ďakujeme rodičom aj priateľom materskej školy za poukázanie 2% z daní. 

Pripájam poďakovanie rodičom detí: Jakubka Grgača, Milanka Ingeliho, Jožka Krajmera, Oliverka Mullera, Soničky Šidlovej za sponzorské príspevky.

Sladká odmena

Poslednou a určite sa nebudem mýliť, keď napíšem, že najobľúbenejšou akciou materskej školy je návšteva miestnej cukrárne. Tie maškrtné jazýčky! Deti si nevedeli vybrať, ale nakoniec vždy zvíťazila tá najobľúbenejšia. Veľmi sme si pochutili!

Všetkým deťom prajeme príjemné prežitie letných prázdnin! 

ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Radujú sa predškoláci:

"Čoskoro z nás budú žiaci!"

Poskakuje šťastne Tóno:

"Školákom byť, to je ono!

Milá Janka, veru tak,

budeš žiačka a ja žiak!"

"Ty budeš žiak a ja žiačka,

tvoja skvelá spolužiačka."

Zdalo by sa, že posledný týždeň v materskej škole sa už nič zaujímavé neudeje, ale opak je pravdou. Bolo tam ako v úliku. Čakala nás ešte jedna milá povinnosť a to rozlúčka s našimi budúcimi prváčikmi.  Na školskom dvore sme sa spoločne rozlúčili pesničkami a básničkami. Deti si pre prváčikov pripravili malé darčeky na pamiatku. Niektoré mladšie deti boli z toho smutné, že im odchádzajú kamaráti alebo súrodenci. Nič to, veď budúci školáci na nich vo veľkej škole počkajú.

VEĽA ŠŤASTIA, BUDÚCI PRVÁCI!

ZBIERKA PRE DETI MATERSKEJ ŠKOLY NA OSLAVÁCH DŇA OBCE

Po MDD mala svoj sviatok aj naša obec, Pusté Úľany. Popri bohatom kultúrnom programe, na ktorom sa predstavili aj naši predškoláci, chutných maškrtách a občerstvení sa v stánku s gulášom konala zbierka pre Materskú školu v Pustých Úľanoch.

Veľká vďaka patrí pánovi Štefanovi Kačovi a Viliamovi Ščibrányimu, ktorí prišli so srdečným nápadom obdarovať našu materskú školu s výťažkom z predaja gulášu. Vďaka patrí aj tým, ktorí prispeli svojou čiastkou.

Vyzbieralo sa pekných 225 eur. Peniaze budú použité na zveľadenie exteriérových priestorov  materskej školy. Po realizácii doplníme obrázkami. 

Ď A K U J E M E !


Pomáhať a chrániť

V stredu 7. 6. zavítala do našej materskej školy "vyzbrojená" návšteva dobrou náladou z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sládkovičove. Deti sa dozvedeli, ako polícia postupuje pri cestnej kontrole, mali možnosť si pozrieť dreger na alkohol a terčík. Oboznámili sa s funkciou rôznych veľkostí obuškov aj paralyzérov a v akých situáciách sú policajti nútení ich použiť. Chlapcov najviac zaujímali zbrane a putá, nechýbali ani ochranné prvky akými sú:  ochranná helma so štítom, vesta, chrániče a rukavice. Deti so zatajeným dychom počúvali zaujímavý výklad a nechýbali ani výstražné zvukové znamenia policajného auta . Na záver si deti mohli podrobne prezrieť interiér auta. 

MDD v našej materskej škole

1. 6. bolo v materskej škole o čosi rušnejšie ako inokedy.  Všetky deti prišli výborne vyspinkané, v dobrej nálade, pretože ich čakal deň nabitý rôznymi športovými a zábavnými aktivitami, ktoré pre ne pripravili pani učiteľky. Rodičia sa postarali o občerstvenie a ešte aj slniečko sa na nás od skorého rána veselo usmievalo.  Deti sa pri hrách v triedach a na dvore poriadne vyšantili. Všetci súťažiaci vynaložili maximálne úsilie na zvládnutie úloh. Nikto neodišiel naprázdno. Diplom, medaila a sladká odmena bola pripravená pre každé z nich.  

Zábava, však, pokračovala aj na druhý deň. Deti prišla navštíviť naša rozprávková kamarátka Minnie. Všetky deti spoločne hľadali ukrytý poklad na školskom dvore. Po nájdení truhlice so sladkým pokladom pokračovala zábava v rytme disco hudby. 

ŽONGLÉR

V druhý májový deň do našej materskej školy prišiel ujo žonglér.

Deťom sa tajil dych pri jednotlivých číslach.

Kruhy a loptičky lietali vo vzduchu a miestami sa zdalo, že sa ich ani nedotýkal.

Deti sa veľmi zabavili pri kruhovej šou. 

Na záver vystúpenia sme mali plnú triedu šikovných malých žonglérov.

Ujovi žonglérovi sa poďakovali veľkým potleskom.

 

DEŇ ZEME 22. 4. 2023

Aj v tomto školskom roku sme od nášho dodávateľa čerstvého ovocia, spoločnosti Boni Fructi, dostali ku Dňu Zeme ďalšiu  jabloň. V piatok (21. 4.) sme ju, spoločne s deťmi, posadili na pekné slnečné miesto k tej vlaňajšej, ktorej sa u nás veľmi páči. Zakvitla jemnými bielymi kvietkami. Deti, pod vedením pani učiteliek, vytvorili krásne plagáty a obrázky. Aktivitami pri príležitosti Dňa Zeme sme pokračovali brigádou v sobotu a dorábalo sa aj v nasledujúcom týždni. Spoločnými silami sme urobili veľký kus práce. ...a ešte sme neskončili. Touto cestou ďakujem rodičom Jakubka Agarského, mamine Simonka Babaču, Pavlínky a Lukáška Grinajovým, tatinovi Jakubka a Martinka Hankových, tatinovi Radka Kusého, tatinovi Paťka Kobala, mamine Oliverka Mullera, tatinovi Soničky Šidlovej i tatinovi Lauriky a Paťky Válkyových. Pripájam poďakovanie p. učiteľkám Katke, Simonke, Peťke a rodinám Bacigálovým za zapožičanie "ťažkej techniky" a p. upratovačkám Soničke a Agneške. Ďakujeme aj zamestnancom obecného úradu za vyvezenie zeleného odpadu na kompostovisko. 

Zoznam s poďakovaním bude pokračovať, postupne, ako sa budú práce ukončovať.

Mgr. Eva Fartelová 

Hola, hola, škola volá!

V dňoch 18. a 19. 4. sa naši predškoláci zúčastnili zápisu do 1. ročníka základnej školy.

Silno sme im držali palce, aby sa im darilo pri plnení úloh. 

Návšteva na Gazdovskom dvore - Náš sen

17. 4. nás na Gazdovský dvor pozvala pani  Kučerová. Práve sa im na dvore narodili malé kozliatka, zajace, vyliahli sa kuriatka,  no poviem Vám, bolo čo obdivovať. Veľmi sme sa tešili novým prírastkom. Deti mali možnosť kŕmiť a česať kozliatka, ktoré radostne okolo nich poskakovali. Mrkvička zasa chutila rovnako dobre somárikom aj zajačikom. Deťom sa páčila hebká ostrihaná vlna lamy, ktorú si mohli vziať do rúk. Na disciplínu detí svedomito dozeral "ukričaný" husí pár. Mali sme čo robiť, aby sme prišli včas na obed, lebo sme deti nemohli od zvierat dostať. Ďakujeme za pozvanie a prednášku a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu dvora.  

PLAVECKÝ VÝCVIK - 2. ROČNÍK

Aj v tomto školskom roku pokračujeme v plaveckom výcviku. Vlani si plávanie predškoláci veľmi užívali, tak prečo nie ďalší ročník?  Aj keď marcové počasie nebolo ešte nič moc, deti sa 6 dní v bazénoch vyšantili dosýta. Niektoré sa naučili plávať bez pomôcky, niektoré si zlepšili techniku alebo si vyskúšali nové štýly plávania. Poďakovanie patrí pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom, ktorí sa postarali o bezproblémový presun detí, plavčíkom za výučbu a zabezpečenie Swimarény Aquaparku Senec a v neposlednom rade vodičom DAS Dunajská Streda za bezpečný odvoz a dovoz všetkých zúčastnených.  

Kapitán Kotvička

Hneď ďalší deň, v utorok, "priplával" k nám Mgr. Art. Matej Žák alias Kapitán Kotvička. Deti sa príjemne zabavili pri hľadaní pokladu. 

Šikovné rúčky

20. 3. prišiel medzi predškolákov zasa pán Slezák. Tentokrát si pre našich "šikovníčkov" vybral ďalšiu veľmi peknú aktivitu. Deti si vyrobili drevený tulipán, ktorý si mohli dozdobiť nálepkou.  Nemali to jednoduché. Každé z detí sa muselo popasovať so šmyrgľovým papierom, kladivkom, pílkou, či s pomocou pána Slezáka - s vŕtačkou. Stálo to za to. No, posúďte sami...

Ďakujeme rodičom Rudka Hrabinského za sprostredkovanie.

Malá/veľká návšteva predškolákov v základnej škole

Mesiac marec máme veľmi bohatý na podujatia, predovšetkým v triede predškolákov. Dňa 8.  3. 2023 sme sa boli pozrieť v Základnej škole v Pustých Úľanoch, v triedach prvého ročníka.  Milo nás privítali pani učiteľky Mgr. Renátka Bohunická a pani učiteľka Mgr. Sonička Klučárová a trpezlivo odpovedali na zvedavé otázky našich detí. Stretli sme sa so svojimi kamarátmi, teraz už prváčikmi, a deti si mali možnosť posedieť v školskej lavici a skúsiť aká ťažká je školská taška. Ale nezostali sme iba pri prváčikoch ale zavítali sme aj do 4. B.  k pani učiteľke Mgr. Kataríne Tóthovej, pretože niektoré z našich detí majú v triede svojich súrodencov.  Nestihli by sme navštíviť všetky triedy a kamarátov prvého stupňa, aj keby sme veľmi chceli. Predškolákom sa páčilo vybavenie tried a pekné nástenky s výtvormi žiakov.

Dúfame, že sa nám podarilo deti správne motivovať a prehĺbiť v nich túžbu po vzdelávaní. 

Veselý karneval

V jedno februárové utorkové ráno do materskej školy prišli  miesto detičiek:  lienočky, motýle, princezné, rytieri, psíčkovia a mačičky, spiderman-i aj Hulkovia a ešte mnoho iných postavičiek z  rozprávkovej a hmyzej ríše.  V každej z našich tried vládla výborná nálada. ...a čo to? Aký bál? Fašiangový karneval! 

Pekne ďakujem rodičom za krásne masky a občerstvenie,

pani učiteľkám za pestrý program pre deti a peknú výzdobu tried. 

Návšteva u predškolákov

6. 2. 2023 medzi deti v triede Motýľov prišiel, po dlhom čase, pán Slezák so svojim "čarovným kufríkom". Deti si mali možnosť vyrobiť z dreva stojan na ceruzky a mobil. Pán Slezák deťom s radosťou požičal svoje náradie. Hotové výrobky si predškoláci zobrali domov. Zostane im krásna pamiatka na pána rezbára Ivana aj na materskú školu.
Za vybavenie pekne ďakujeme rodine Hrabinskej. 


MEDOVNÍKY

Posledný deň v materskej škole v roku 2022 sme deťom (ktoré zostali zdravé) spríjemnili medovníkmi. Pečenie medovníkov sa v našej materskej škole už stalo tradíciou. Nemohlo tomu byť inak ani tento rok. Spojili sme obe triedy a svoje sily, pripravili všetko potrebné a pečenie sa mohlo začať. Deti preukázali zručnosti a bolo vidieť, že pomáhajú svojim mamičkám a babičkám pri pečení k Vianociam. Slinky sa nám zbiehali lebo vôňa upečených medovníčkov sa šírila celou materskou školou. 

"...mňam, ale boli chutné!"

MIKULÁŠ

Mikuláš - priateľ všetkých detí zavítal aj do našej materskej školy.

Jeho pomocníci, žiaľ, ochoreli a preto sa musel s toľkými balíčkami popasovať sám.

Deti Mikulášovi za odmenu zaspievali a zarecitovali.  

VIANOČNÉ TRHY

Tento rok, po dvojročnej prestávke, sme sa mali možnosť znova stretnúť pri príjemnom obecnom podujatí a tým boli Vianočné trhy - v Kultúrnom dome Orlovna.

"Naše" deti, pani učiteľky aj rodičia vytvorili veľa pekných darčekových predmetov a chutných maškŕt, ktoré si mohli návštevníci zakúpiť na trhoch a potešiť nimi svojich blízkych.

Ďakujeme za každú šikovnú ruku, ktorá sa podieľala pri tvorbe darčekov alebo na pečení pagáčikov, medovníčkov, koláčikov a zákuskov.  

Vystúpenie detí z triedy Motýľov našim seniorom

Dňa 30. 11. 2022 deti z triedy Motýľov, pod vedením triednych učiteliek, pripravili krátky program pre našich seniorov. Veríme, že básničky, pesničky a tančeky v podaní najstarších detí materskej školy rozveselili nejedno srdiečko. 

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

K pestrofarebnej jeseni a "dušičkovému" obdobiu neodmysliteľne patrí blikajúci plamienok. Preto sme sa tento školský rok rozhodli pre podvečernú mimoškolskú aktivitu - lampiónový sprievod. So svetielkami  z lampiónov sa sprievod našich detí, rodičov a rodinných príslušníkov ako aj členov pedagogického a nepedagogického zboru pobral obcou od materskej školy k novovybudovanej vyhliadke - Hniezdo za dedinou. Rozžiarené očká detí a výborná nálada zúčastnených svedčili o vydarenom podujatí, ktorým sme dali do pozornosti rodičom nové zaujímavé miesto na relax v našej obci. Hniezdo nám môže pripomínať, že aj keď naše deti časom odídu z domu, vždy je tu pre ne miesto, kam sa môžu vrátiť.

Ďakujeme za hojnú účasť. 

Vtáčie búdky

Dňa 16. 11. triedu Motýľov navštívil pán Slezák. Spoločnou prácou detí z triedy Motýľov a Včielok vytvorili tri vtáčie búdky. Umiestnime ich na školskom dvore. Počas zimných mesiacov budeme do nich sypať semienka pre hladné vtáčiky, ktoré sa nám potom na jar odvďačia svojim spevom. Ďakujeme rodine Hrabinskej za sponzorský dar - oslovenie a zaplatenie pána Slezáka. 

4. november - Deň materských škôl na Slovensku

Naša materská škola tento sviatočný deň oslávila, tak ako po minulé roky, Halloweenskou párty.

O zábavný program sa postarali pani učiteľky a deti sa výborne zabavili.

Ďakujeme rodičom za pripravené občerstvenie a zaujímavé kostýmy.

Modernizácia školských dvorov

Veľké ĎAKUJEME patrí mamičke Pavlínky a Lukáška - Martine Grinajovej, ktorá ako zamestnankyňa spoločnosti HB Reavis n.o., vybavila dotáciu s názvom "Modernizácia detského ihriska" vo výške 2.000 eur z Nadácie HB Reavis n.o. Za poukázanú sumu sme zakúpili jednu hojdačku na pružine (motorka) -  na malý dvor a reťazovú balančnú lavicu a dvojhrazdu - na zadný dvor. 

OPRAVA POKAZENÝCH KĽUČIEK NA DVERÁCH

Touto cestou patrí poďakovanie aj oteckovi, pánovi Rishkovi, ktorý nám prišiel vymeniť a opraviť pokazené kľučky na dverách tried. ĎAKUJEME!


HODOVANIE U DOBRÉHO JEŽKA

V sobotu (1. 10.) sme sa zúčastnili na podujatí v Dunajskej Lužnej s názvom Hodovanie u Dobrého ježka. Tí, ktorí tak urobili, si určite odnášali veľa pekných zážitkov. Spoločnosť Boni Fructi otvorila svoje priestory pre verejnosť. Účastníci si mohli pozrieť prípravu nazberaného ovocia od umývania až po zabalenie a pripravenie na pulty predajní. Každá veková skupiny si našla to svoje. Za deťmi prišli kamaráti zo Spievankova, v tvorivých dielňach si mohli deti vytvoriť záložky do knižky a rôzne ozdoby, vyšantiť sa v skákacom hrade a drevenom kolotoči alebo prezrieť zvieratá (zajace, ovečky, holuby). Kto mal záujem mohol sa zúčastniť prehliadky okolia z vlečky traktora. Pre dospelých to bola výstava traktorov a vystúpenie kapely Kollárovci. Pán Hlásnik nelákal na svoje vábničky iba zvieratá ale prilákal aj veľa zvedavých priaznivcov. Najhlavnejším lákadlom boli chutné odrody jabĺk zo sadov spoločnosti s možnosťou samozberu i zakúpenia ako aj ich ochutnávka a rozličných výrobkov z nich. Rodičom prítomných detí ďakujeme za účasť na tomto mimoškolskom podujatí. 

Mgr. Eva Fartelová

                       VÝSTAVA  ZÁHRADKÁROV

Dňa 12.9.2022 deti so svojimi pani učiteľkami navštívili miestny kultúrny dom Orlovna, kde prebiehala výstava členov Slovenského zväzu záhradkárov. Naša materská škola sa zapojila výtvarnými dielkami našich detí a tým pomohla s výzdobou priestorov. Deti si prezreli a zároveň ochutnali plody ovocia a zeleniny, ktoré záhradkári dopestovali v našej obci. 

Patrí im za to srdečná vďaka, že aj takýmto spôsobom môžeme deti viesť a motivovať k zdravému stravovaniu :)  

POĎAKOVANIE

Školský rok 2022/2023 sa začal pre naše deti v čistých vymaľovaných priestoroch jedálne, kuchyne a chodby, za čo patrí veľká vďaka oteckovi Filipka Čizmadiu, pánovi Michalovi Čizmadiovi.

Ďalšie poďakovanie patrí spoločnosti Šidla s r. o. za opravu zatekajúcej strechy.

A nesmiem zabudnúť na bezpečnosť našich detí a poďakovať sa za sponzorský dar na realizáciu nového oplotenia zadného školského dvora.

BRIGÁDA V MŠ

Veľmi pekne sa chcem poďakovať rodičom Jakubka Agarského, Paťky a Lauriky Válkyových a Lukáška a Pavlínky Grinajových, ktorí prišli dňa 27. 8. 2022 pomôcť s úpravou a obnovou hracích plôch v areáli materskej školy. 

Vďaka patrí pedagogickým, aj nepedagogickým zamestnancom, ktorí sa zapojili do prác v priebehu týždňa a zároveň sa postarali o občerstvenie.

Rodičovskému združeniu ďakujeme za zakúpenie dosiek a farieb na nátery a obnovu lavičiek.

Všetci spoločne urobili pre Vaše a zároveň naše deti veľký kus práce.

V mesiaci september sa uskutoční rodičovské združenie a pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť a mali by záujem pomôcť a prispieť aj nápadom, tak sa môžu nahlásiť a dohodneme si na RZ termín ďalšej brigády. Plánov je veľa a každá šikovná pomocná ruka je vítaná.

Ešte raz veľká vďaka                                                         

                                                                                                                     riaditeľka Mgr. Eva Fartelová                   

Deti ukončili školský rok so svojimi pani učiteľkami návštevou miestnej cukrárne, kde si každý škôlkar vybral svoju obľúbenú zmrzlinu. 

Všetkým detičkám prajeme krásne prázdniny, plné zážitkov a radosti :)

Dňa 28. 6. 2022 našu MŠ navštívilo prenosné kino, ktoré nám premietlo pre najmenšie deti: "Planéty slnečnej sústavy pre najmenších" a pre staršie deti: "Čistenie vesmíru". Deťom sa premietanie veľmi páčilo a oboznámili sa s novými informáciami, ohľadne našej planéty a vesmíru.

Rozlúčka s predškolákmi

Ako každý rok, tak aj v tomto školskom roku nastal čas rozlúčiť sa s našimi predškolákmi. Najstaršie deti svojim mladším kamarátom, p. učiteľkám, kuchárkam a upratovačkám zaspievali piesne a zarecitovali básne na rozlúčku, poďakovali sa za starostlivosť a zložili sľub, že sa budú v škole poriadne učiť :) 

Všetkým našim predškolákom prajeme veľa šťastia a úspechov v škole. 

Obecné slávnosti

Dňa 25. 6. 2022 sa uskutočnila obecná slávnosť pri príležitosti 800. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci PUSTÉ ÚĽANY /1221-2021/. Slávnosť sprevádzal bohatý program na ktorom sa zúčastnili, aj naše najstaršie deti - predškoláci. Kvôli opatreniam ohľadne pandémie sa oslavy presunuli o rok neskôr a detičky si vystúpenie v plnej paráde užili.

PLAVECKÝ VÝCVIK

Na začiatku júna sa deti predškolského veku /z tried Motýle a Včielky/ zúčastnili 6 dňového plaveckého výcviku v Swimaréne v Senci, pod odborným dohľadom 5 inštruktorov plávania z plaveckého klubu JT Sport Team. Deti si nacvičili a zdokonalili rôzne plavecké techniky s pomôckami na plávanie, aj bez nich a rozdelené boli do 2 skupín - začiatočníci a pokročilí. 

Poďakovanie patrí pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, ktorí deti na kurze sprevádzali, ako dozor.  SAD Dunajská Streda nám zabezpečila bezpečnú prepravu na plaváreň a späť pred našu materskú školu.

Malým plavcom sa kurz páčil, o čom svedčia aj fotografie z jednotlivých dní. Všetci kurz zvládli bez ujmy a čo je podstatné, deti majú veľa nových zážitkov.

                                                                                                                                  riaditeľka Mgr. Eva Fartelová                          Medzinárodný deň detí

                          MDD

Deti v mesiaci jún čakal najkrajší sviatok v roku: Medzinárodný deň detí. 
Pri tejto príležitosti navštívil našu materskú školu "ujo Žonglér", ktorý deťom predvádzal rôzne žonglérske čísla a zároveň deti do aktivít zapájal.

Na ďalší deň mali detičky "Škôlkarsku olympiádu"- športové aktivity, ktoré boli spojené s diskotékou a občerstvením v triedach a na školskom dvore, ktoré pripravili triedne učiteľky.návšteva uja Žongléra

V mesiaci MÁJ máme viacero sviatkov, ale ten najvýznamnejší je DEŇ MATIEK. Deti si pri tejto príležitosti, s p. učiteľkami pripravili pre svoje mamičky besiedky, na ktorých mohli mamičky po 2 ročnej prestávke navštíviť naše triedy a detičky mohli predviesť, ako sa naučili básne, piesne a tančeky k tomuto významnému sviatku.  

S p. učiteľkami kreslili, maľovali a pripravovali darčeky a zároveň si vyzdobili, aj priestory nášho šk. dvora.

                          Zápis predškolákov do ZŠ

V dňoch 26. 4. - 27. 4. 2022 sa konal v miestnej ZŠ zápis detí do 1. ročníka, na šk. rok 2022/2023. Naši škôlkari - predškoláci sa veľmi tešili, ale aj obávali čo ich v tej veľkej škole čaká..., ale všetky deti  zvládli tieto ich prvé "skúšky" úspešne a odchádzali s úsmevom na tvári :-) 

a toto je zopár našich  predškolákov na zápise:

               Dňa 26. 4. 2022 sa uskutočnilo divadelné predstavenie "Na výlete"

                        DEŇ ZEME  

Dňa 22. 4. 2022 sa celá naša MŠ zapojila do sadenia semienok, rastliniek a ozdobných kvetín do črepníkov. Deti sa zapájali do rôznych aktivít pri príležitosti sviatku DŇA ZEME. Najvýznamnejšie bolo sadenie stromu, ktorý sme dostali darom od firmy, ktorej sme stáli odberatelia prírodnej jablkovej šťavy. Ako poďakovanie sme dostali JABLOŇ, ktorú všetky deti spoločne s p. riaditeľkou a s p.  učiteľkami zasadili do auly materskej školy.   

Vesmír očami detí

Aj tento rok sa naša MŠ zapojila do súťaže "Vesmír očami detí", kde naša predškoláčka Olívia Gécová svojim obrázkom dosiahla postup do celoslovenského kola, za čo jej srdečne gratulujeme :) 

Obrázok namaľovala pod odborným dohľadom p. uč. Anky Kašubovej.

                        Karneval

        V mesiaci február deti oslávili FAŠIANGY karnevalovou zábavou, ktorú si poriadne užili :)

                            Bude zima, bude mráz ...

Deti sa po vianočných sviatkoch oboznamovali s témami zimy: Biela zima, Zimné radovánky, Lesné zvieratká v zime, Vtáky a starostlivosť o vtáčiky,... aj keď musela byť naša materská škola z dôvodu vysokej chorobnosti zatvorená, nič to nemenilo na usilovnosti našich detičiek, po ich opätovnom príchode. V každej triede sa zmenili na umelcov a maliarov, ktorí vytvorili krásne práce :) 

Vianočná besiedka

Dňa 21.12.2021 bolo v triedach počuť detský spev vianočných piesní, počúvanie kolied. Na vianočnej besiedke sa deti oboznamovali s tradíciami pri vianočnom stole a viedli rozhovor, ako prežívajú vianočný čas doma, so svojou rodinou. Najviac sa tešili z príchodu Ježiška a nových hračiek, ktoré im priniesol pod vianočný stromček do tried.  
v predškolskej triede si deti zahrali príbeh narodenia malého Ježiška a príchod Troch kráľov
v predškolskej triede si deti zahrali príbeh narodenia malého Ježiška a príchod Troch kráľov

Navštívil nás Mikuláš

Dňa 6. 12. 2021 navštívil našu materskú školu MIKULÁŠ aj so svojimi pomocníkmi. Detičky boli na jeho príchod dobre pripravené. Zarecitovali básničky, zaspievali pesničky, ukázali obrázky, ktoré pre Mikuláša nakreslili (za spoluprácu rodičov ďakujeme). Tešili sa aj s pomocníkov anjelikov a nebáli sa ani čertov, aj keď niektorí premýšľali prečo čerti pozerajú práve na neho :-)!    

Významný deň pre predškolskú pedagogiku sa stal 4. november 1829, kedy vznikla prvá detská opatrovňa v Banskej Bystrici. Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl. Tento významný deň sa oslavuje každoročne 4. novembra


Naša materská škola oslávila tento sviatok v "Halloweenskom duchu", kedy sa detičky oboznámili s tradíciami a zvykmi iných kultúr a premenili sa na rôzne postavičky a strašidielka. Veľkým prekvapením pre nich bolo, keď ich prišli opäť navštíviť Mickey Mouse s kamarátkou Minnei Mouse, s ktorými si zaspievali a zatancovali.

Takúto milú fotku nám poslala mamička dievčatka, ktoré v ten deň nemohlo s nami sviatok, v škôlke osláviť.
Takúto milú fotku nám poslala mamička dievčatka, ktoré v ten deň nemohlo s nami sviatok, v škôlke osláviť.

Dňa 14. 10. 2021 sa na dvore Materskej školy uskutočnilo               divadelné predstavenie "DANKA A JANKA"   

JESEŇ PANI BOHATÁ, FARBÍ LÍSTIE DO ZLATA ...

Deti po úspešnom začatí nového šk. roka 2021/2022 privítali "PANI JESEŇ" v každej triede, ako sa patrí. S p. uč. sa v edukačných aktivitách oboznamovali s typickými znakmi jesene, ktoré ďalej zhotovili vo svojich prácach.  


             Školský rok 2021/2022

Na záver školského roka sme urobili všetkým deťom malé prekvapenie a navštívili sme s nimi miestnu cukráreň, kde si pochutnali na výbornej zmrzline. 

S detičkami sme sa rozlúčili a všetkým prajeme krásne leto, plné radosti a oddychu :-)

Rozlúčka s predškolákmi

Nastal čas rozlúčiť sa s našimi najstaršími kamarátmi. Predškoláci si pre všetkých pripravili básne a piesne, ktorými vyjadrili svoju vďaku všetkým zamestnancom materskej školy. A pre nich zase pripravili deti z mladších tried prekvapenie v podobe piesní a darčekov na pamiatku.

Všetkým prajeme veľa šťastia a úspechov v škole :-)

MDD

       " DETI SÚ RUKY, KTORÝMI SA DRŽÍME NEBA "

Mesiac jún sme začali vo veselom duchu so sviatkom MDD - Medzinárodného dňa detí, ktorý patrí k najobľúbenejším sviatkom počas roka. Počasie nám prialo, tak deti čakali vyzdobené triedy, ale aj školský dvor, kde zažili množstvo zábavy. Nechýbala diskotéka, športové a vedomostné súťaže, súťaž o najlepšiu speváčku - speváka, cesta rozprávkovým lesom, triedna párty a najväčšie prekvapenie pre deti bolo, keď ich prišli za sprievodu hudby navštíviť Mickey Mouse s kamarátkou Minnie Mouse.

Veríme, že si dnešný deň užili a všetkým deťom prajeme, aby boli stále šťastné a milované :-)

                                                                                                                             Kolektív MŠ

AKTIVITY V MŠ:

Svetový DEŇ ZEME vznikol, ako podnet na veľké poškodzovanie a znečisťovanie našej planéty. Tento deň sa začal oslavovať v r. 1970 a jeho cieľom je chrániť naše životné prostredie, od ktorého sme závislí. V tomto duchu prežili aj naši škôlkari celý deň 22. apríl. S p. uč. si prezerali rôzne encyklopédie o našej planéte, maľovali, strihali, lepili, sadili semienka a rastlinky, učili sa triediť odpad pomocou Ekovláčika, vytvorili si aktivitu o znečistení vodných tokov, zbierali odpadky na školskom dvore. Týmito činnosťami si uvedomovali, ako dokážu sami chrániť našu planétu.

V mesiaci apríl sa naša MŠ zapojila do súťaže: "Vesmír očami detí", ktorú organizuje Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci. Deti sa s témou oboznámili v rámci týždňa:"Európa a ostatné svetadiely" a detičky maľovali rôznymi technikami obrázky o vesmíre. Do súťaže sa zapojili: Jakub Kubík, Tomáš Csiszár, Viktória Čambálová, Samuel Jaroš, Natália Babacsová, Stella Deáková, Andrej Ivančík.


 PRÍCHOD JARI A VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV

Slniečko nám zaklopalo na okná a oznámilo príchod jari. Detičky sa oboznámili s novým ročným obdobím a s Veľkonočnými sviatkami. S pani učiteľkami maľovali, kreslili, strihali, lepili, ... každá trieda sa zmenila na tvorivú dielňu. Učili sa básničky, pesničky a týmito aktivitami si upevňovali poznatky o jari a prichádzajúcich sviatkov.    


                                         ROZLÚČKA S FAŠIANGAMI

Tento rok si detičky v materskej škole fašiangové obdobie neužili vzhľadom k protiepidemiologickým opatreniam a následne, aj prerušením prevádzky. Slovenské ľudové zvyky si treba uchovávať a pripomínať a preto p. učiteľky, s p. riaditeľkou pripravili dňa 16. 2. 2021 pre deti, ktoré môžu navštevovať materskú školu aktivity a zábavu, pri ktorých sa s Fašiangami aspoň rozlúčili.

 

Ďalšie fotografie sa dajú pozrieť na stránke Centrum sociálnych služieb Pod Karpatami, zo dňa 25. 12. 2020

pri balíčkoch nám zapózovali deti z predškolskej triedy
pri balíčkoch nám zapózovali deti z predškolskej triedy

PRE STARKÝCH ...

V mesiaci december sa naša MŠ zapojila do charitatívnej akcie "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Detičky vyrábali vianočné pohľadnice a v spolupráci s rodičmi a s kolektívom MŠ sme vytvorili vianočné darčeky, pre starkých v Domove sociálnych služieb Pezinok. Ďakujeme rodičom z každej triedy, že sa do akcie zapojili. Deti si uvedomovali, že nie každý má šťastie prežiť vianočné sviatky v kruhu svojich najbližších a spolu s darčekmi zo ZŠ - triedy 2.A boli odovzdané. Vianoce nie sú len o darčekoch, no tento malý balíček darovaný zo srdca, poteší nejedného deduška a babičku.

Veľká vďaka všetkým v mene DSS Pezinok.

Vianočná besiedka

Dňa 17. 12. 2020 sa konala v každej triede vianočná besiedka, na ktorú sa veľmi všetci tešili. V malej triede Lienok bola väčšia časť detičiek chorá, tak sa besiedka konala v malom kruhu, ale veríme, že si Vianoce v škôlke na rok určite užijú, ako sa patrí. Deti spievali vianočné piesne, koledy, s p. uč. si porozprávali, aké vianočné zvyky majú doma. Každú triedu navštívil Ježiško. Deťom priniesol hračky pod vianočný stromček, s ktorými sa budú hrať so svojimi kamarátmi v škôlke.